Ladataan Tapahtumat

« Kaikki Tapahtumat

  • Tämä tapahtuma on mennyt.

Joutsan Kino: Lyhytelokuvapäivä- “Kuoppia elämän valtatiellä”

17 joulukuun, 2024 @ 14:00 - 15:00

Tapahtumapaikan osoite
Joutsan Kino, Jousitie 27,  Joutsa
Tapahtuman kuvaus

“Kuoppia elämän valtatiellä”- paketti sisältää viisi lyhytelokuvaa, jotka kuvaavat elämässä kohtaamiamme haasteita humoristisella otteella.

Lasse kaatuu, voi ei!
Ollaan Münchenin olympialaisissa vuonna 1972, ja Lasse Virenille on odotettavissa kultamitali. Mutta ensin hänen on kaaduttava.

White Trash
Pilvi on yksinhuoltaja, joka saa kutsun lapsuudenystävänsä naamiaisjuhliin. Juhlissa Pilvi tajuaa, että toisin kuin hän, muut ovat menestyneitä. Tilanne laukaisee Pilvissä identiteettikriisin.

Ilmoitusasia
Neiti Emma etsii lajitovereitaan. Olisitko sinä sellainen? Postilokero on avoinna neiti Emman kuolemaan saakka.

Aamuvirkku
Aika pestä hampaat, laittaa herätys päälle ja halata tyynyä! Huomenna voi kohdata uuden päivän raikkaana ja hyvin levänneenä. Mutta mitä kehosi käykään läpi unen aikana?

Penan erikoiskuljetus
Pena on ajanut rekkaa jo 50 vuotta ja aikoo niin tehdä jatkossakin. Hänen muistiongelmansa on vain pikku kuoppa elämän valtatiellä.


Näytös on maksuton.

Elokuvat esittelee Suomen elokuvasäätiön kulttuuriviennin suunnittelija Otto Suuronen. 

 

 

 

 

 

Tiedot

Päivämäärä:
17 joulukuun, 2024
Aika:
14:00 - 15:00
Tapahtuma tagia:
,

Järjestäjä

Joutsan Kino
Näytä Järjestäjä WWW-sivusto

Tapahtumapaikka

Joutsan Kino
Jousitie 27
Joutsa, 19650
+ Google Map